71newsy * Aktualności na głównej | Szczecin Ostrobramska

Kościół ul. SŁOWICZA

Msze św w niedziele i święta:

• g. 8:00 (prymaria),
  • g. 9:30 (gimnazjum),
  • g. 11:00 (suma),
  • g. 12:30 (dzieci),
  • g. 14:00 (chrzcielna) - (oprócz VII i VIII),
  • g. 18:00 (młodzież)

W dni powszednie:

• g. 7.00
  • g. 18.00

Biuro parafialne ul. Ułańska 10

Kancelaria czynna:

• środa g. 16 - 17:30
  • sobota g. 11 - 12

Aktualności na głównej

Aktualności na głównej 18 grudnia 2017 wyświetleń: 250

Betlejemskie Światło Pokoju

w zał. szczegóły

PRZYCHODZĄCY PAN, KTÓRY JEST DAWCĄ MIŁOŚCI i POKOJU,
NIECH UDZIELI WSZELKICH ŁASK RODZINIE PARAFIALNEJ.

TWOJA OBECNOŚĆ PANIE
NIECH POMOŻE WIERNIE WYPEŁNIAĆ PRZYKAZANIA,

A BŁOGOSŁAWIEŃSTWO TOWARZYSZY MIESZKAŃCOM

Hasło 2017 - Betlejemskie Światło Pokoju

W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – na naszym stole wigilijnym symbol zapełnienia pustego miejsca – w Wigilię Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem. Każdy może stać się człowiekiem niosącym światło czyli niosącym Jezusa w świat.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Dokonamy tego nie tylko przez wielkie wydarzenia, ale przede wszystkim:

• przez naszą codzienną służbę, czasami cichą, pokorną, bez mediów, rozgłosu;
  • przez światło, jakie zachowuję w swoich oczach,
  • przez pogodę ducha, której nie naruszają nawet najbardziej skomplikowane dni,
  • przez pragnienia żeby służyć, nawet jeśli doświadczamy rozczarowań.

Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, którzy są zorientowani na światło, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

Z Betlejemskim Światłem Pokoju nieśmy Bożą moc i nadzieją.

Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”.

Każda ceremonia przekazania BŚP jest nie tylko miejscem spotkania, ale i posłania, czyli wezwaniem do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu. Zabierając Światło wchodzimy w przestrzeń Boga, ale jednocześnie otrzymujemy zadanie do wypełnienia, którego celem nie jest stanie w miejscu, a wyruszenie w rzeczywistość, która nas otacza, która domaga się świadectwa spotkania z Jezusem i dzielenia się z innymi tym niezwykłym darem jakim jest Światło ze światłości – Nowonarodzony Jezus. Może dzięki temu zapalimy na nowo w sercach światło wiary, które zgasło podmuchem zagubienia, niezrozumienia Dobrej Nowiny czy przykrych doświadczeń. Zabierzmy BŚP niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło – światło, które zaraża; bo w nas jest światło – jego światło, Chrystusowe światło. Dlatego jest nadzieja, jest życie w nadziei z Jezusem, bo:

W TOBIE JEST ŚWIATŁO.

aktualizowano: 2017-12-18
Wszystkich rekordów:
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej

ul. Ułańska 10, 71-750 SZCZECIN
tel: (+4891) 45 35 144
Konto Parafialne: PKO BP I oddz. Szczecin 85 1020 4795 0000 9602 0082 7733

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne