Historia parafii

Historia parafii 21 stycznia 2014 wyświetleń: 2057

Tom trzeci

 Rok 1986. W dniach od 4 do 12 października parafianie przeżywali Misje św., które prowadzą OO. Redemptoryści, O. Tadeusz Majgier i O. Stanisław Wójcik z Gliwic. Msze św. odpustową odprawił w naszej parafii ks. prałat Ciepłuch, a Słowo Boże wygłosił ks. dr Zygmunt Wichrowski, prof. Seminarium Szczecińskiego.

 
W związku z Kongresem Eucharystycznym w naszym kościele odbywały się w każdy pierwszy czwartek miesiąca Adoracje Najświętszego Sakramentu. 8 grudnia nasz parafianin Krzysztof Frydrych otrzymał sutannę, a 14 grudnia również nasz parafianin diakon Stanisław Jaszczołt otrzymał święcenia kapłańskie. Ks. neoprezbiter w naszej parafii odprawił Msze św. prymicyjną 21 grudnia o godz. 13:00. Homilie wygłosił ks. Wiesław Dyk. 28 grudnia Mszę św. prymicyjną odprawił ks. Dariusz Knapik, który w naszej parafii miał praktykę diakońską. Rok 1987. 

Parafia łączyła się duchowo z Kongresem Eucharystycznym, który rozpoczął się 7 czerwca. 11 czerwca wielu parafian udało się na Jasne Błonia, gdzie przybył Ojciec Święty Jan Paweł II. 

3 września obyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poległych z VII Brygady Wileńskiej "Wilhelma". W dniach 25 do 29 października odbyły się Misje św. pod hasłem "Do końca ich umiłował". Rok 1988. 15 maja ukończono centralny remont organów w kościele. 

Wyremontowano kaplicę boczną wymieniono rynny w kościele i salkach. 31 sierpnia odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową III Brygady Wileńskiej "Szczerbca". Uroczystość uświetnił występ chóru Politechniki Szczecińskiej. 

utworzono : 2014-01-21
cofnij drukuj do góry